Szkoła Podstawowa
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Kosowie Lackim
ul. Polna 1 08-330 Kosów Lacki tel./fax (25) 787 90 10
Sekretariat: ul. Armii Krajowej 6 08-330 Kosów Lacki tel./fax (25) 787 96 26 szkolakos@wp.pl
 

Aktualności


Pierwszy dzień wiosny
W poniedziałek wychowawczyni klasy drugiej wykonała Pannę Marzannę
z wykorzystaniem materiałów przyniesionych do szkoły przez uczennice z klasy trzeciej. Zgodnie ze zwyczajem w dniu 21 marca 2018 uczniowie z klasy drugiej
i trzeciej razem z wychowawczyniami Panią Marzeną Marchel i Beatą Kostrzewską udali się nad rzeczkę Kosówkę, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. " Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno w wodę Cię rzucamy bo wiosnę witamy" – takie słowa towarzyszyły nam przy obrzędowym spaleniu kukły i wrzuceniu jej resztek do wody. W drodze powrotnej mieliśmy okazję podziwiać malowidło ścienne, które wykonał Pan Adam Borowy w "Wierzbowym zakątku".
Opracowała Marzena Marchel

Wycieczka piesza do Posterunku energetycznego.
W trakcie realizacji tematu związanego z elektrycznością pojawił się pomysł odwiedzenia posterunku energetycznego w Kosowie Lackim. Uczniowie z klasy drugiej i trzeciej pod opieką Pani Marzeny Marchel z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali informacji przekazanych przez pana Marka Ratyńskiego i pana Jacka Bańkowskiego. Mieli także okazję obejrzeć sprzęt używany w trakcie wyjazdów.
Opracowała Marzena Marchel

"Pszczółka Maja. Miodowe igrzyska."
W czwartek 22 lutego 2018 roku wychowawczyni klasy drugiej zaproponowała uczniom z klasy drugiej i trzeciej obejrzenie filmu "Pszczółka Maja. Miodowe igrzyska." Na projekcję do kina w Sokołowie Podlaskim transport zapewniło dwóch rodziców, a opiekę nad uczniami sprawowała Pani Marzena Marchel. Film bardzo się wszystkim spodobał, a piosenkę z filmu wraz z układem tanecznym wykonaliśmy na zajęciach muzycznych. Dzięki uprzejmości pani Basi z Sokołowskiego Ośrodka Kultury otrzymaliśmy też dwa plakaty z filmów dla dzieci.
Opracowała Marzena Marchel

Bal karnawałowy w Szkole Podstawowej w Kosowie Lackim
Przebrani za różne postaci w dniu 8 lutego 2018 roku uczennice i uczniowie z klasy drugiej i trzeciej bawili się na balu karnawałowym. Przebrali się za pszczółkę, biedronkę, Spider-mana. O oprawę muzyczną zabawy zadbał DJ, a rodzice przygotowali poczęstunek. Były też konkursy i zabawy przy muzyce. Humory wszystkim dopisywały.
Opracowała Marzena Marchel

Wigilia klasowa i spotkanie z Mikołajem
      W ostatnim dniu nauki tj. 22 grudnia 2017 roku uczniowie klasy drugiej
i trzeciej spotkali się na uroczystej wigilii. Dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia razem z wychowawczyniami Panią Marzeną Marchel i Panią Beatą Kostrzewską. Była to również okazja, aby usiąść przy świątecznym stole
i poczęstować się przygotowanymi przez rodziców smakołykami. Przy akompaniamencie kolęd czekaliśmy na wizytę świętego Mikołaja. Zjawił się
z prezentami, złożył nam życzenia i obiecał, że wróci za rok.
Opracowała Marzena Marchel

Zawody lekkoatletyczne
      W poniedziałek 11 grudnia 2017 roku klasa duga razem z klasą trzecią wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych prowadzonych przez pana Tadeusza Gąsiorowskiego pod hasłem" Lekkoatletyka dla każdego" Otrzymaliśmy dyplomy za udział i pamiątkowe baloniki.
Opracowała Marzena Marchel

Spotkanie z pielegniarką
      Zgodnie z realizowaną tematyką dotyczącą zdrowego odżywiania, higieny oraz dbania o zdrowie odbyło się spotkanie z pielęgniarką Panią Hanną Załęską.
W pogadance wzięli udział uczniowie klasy drugiej i trzeciej.
Opracowała Marzena Marchel

Film "Emotki"
      23 listopada 2017 roku uczniowie z klasy drugiej i trzeciej mieli okazję obejrzeć film „Emotki” w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim. Na plakacie filmu możemy przeczytać hasło „Witaj w sekretnym świecie wewnątrz twego telefonu”.
Opracowała Marzena Marchel

Konkurs "Na talent"
      Wychowawczyni klasy drugiej zgłosiła do konkursu "Na talent" trzy uczennice Emilkę Wyszomierską - gra na dzwonkach, Patrycję Szymańską - recytacje i Kingę Wrzosek - prace plastyczno - techniczne. W dniu 19 listopada odbył się finał konkursu, podczas którego dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody.
Opracowała Marzena Marchel

Konkurs Recytatorski im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
      14 listopada 2017 roku w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbył się X Konkurs recytatorski im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Klasę drugą reprezentowały uczennice: Patrycja Szymańska
i Emilia Wyszomierska. Z klasy trzeciej wzięli udział Patrycja Grzymała i Jakub Dmochowski. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział i nagrody książkowe.
Opracowała Marzena Marchel

Śniadanie daje moc
      W dniu 7 listopada 2017 roku klasa druga razem z klasą trzecią obchodziły Dzień Śniadanie Daje Moc. Tym samym włączyliśmy się do ogólnokrajowego programu edukacyjnego promującego zdrowe śniadanie. Rodzice przygotowali produkty żywnościowe, a panie wychowawczynie pomogły uczniom
w przygotowaniu śniadania. Kolorowe i zdrowe smakołyki kusiły oko i nos, zachęcając do spożycia. Wszystkim bardzo smakowało, dlatego obiecali, że
w domu także bardzo chętnie będą takie posiłki przygotowywać.
Opracowała Marzena Marchel

Miejsca pamięci
      Realizując tematykę dotyczącą miejsc pamięci narodowej klasa druga i trzecia wraz z wychowawczyniami wybrała się na wycieczkę pieszą po Kosowie Lackim. Odczytaliśmy napisy znajdujące się na trzech pomnikach zaznajamiając się tym samym z ich historią, a przy jednym z nich wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Ze względów bezpieczeństwa uczniowie w czasie tej wycieczki zostali ubrani
w kamizelki odblaskowe.
Opracowała Marzena Marchel

Spotkanie z Panią Zofią Stanecką
      18 października 2017 roku odbyło się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury
w Kosowie Lackim spotkanie z autorką książek dla dzieci Panią Zofią Stanecką
w którym wzięli udział także uczniowie klasy drugiej i trzeciej oraz wychowawcy. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali opowieści autorki o tym jak powstają książki oraz ilustracje do nich. Autorka zaprezentowała nam projekty wyglądu bohaterów swoich książek w wersji papierowej i przestrzennej. Na koniec spotkania zainteresowani mogli kupić książkę i poprosić autorkę o pamiątkowy autograf.
Opracowała Marzena Marchel

Dzień Edukacji Narodowej
      16 października 2017 roku uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz
z wychowawcami wzięli udział w akademii okolicznościowej zorganizowanej
z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z uwagą i zainteresowaniem wysłuchaliśmy programu przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim.
Opracowała Marzena Marchel

Przeniesienie Filii w Telakach do Kosowa Lackiego
      W dniu 3 października 2017 roku po raz ostatni zadźwięczał dzwonek
w budynku Szkoły w Telakach będącego obecnie Filią Szkoły Podstawowej
w Kosowie Lackim. Przykro było się rozstać, ale takie są realia. Po 79 latach swojej działalności budynek szkoły zamknął swoje podwoje.

      Po uzgodnieniu dyrekcji szkoły z rodzicami od 4 października 2017 uczniowie
i nauczyciele zostali przeniesieni nadal jako Filia do budynku Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim, aby tam kontynuować naukę.
Opracowała Marzena Marchel

„Bezpieczna droga do szkoły”
      7.09.2017 odbyło się spotkanie uczniów z policjantem Panem Krzysztofem Stańczukiem na temat „Bezpieczna droga do szkoły”. Omówione zostały zagadnienia związane z bezpieczeństwem dzieci.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
       4.09.2017 roku rozpoczął się kolejny rok nauki w Filii w Telakach.
W bieżącym roku szkolnym uczą się tutaj klasy druga i trzecia. Pani Beata Kostrzewska wychowawczyni klasy trzeciej powitała zebranych uczniów
i rodziców. Życzyła powodzenia w nowym roku szkolnym. 

 Aktualizacja strony:           17.05.2018

Odwiedzin: 41134
© Copyright 2013 Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim
Stronę napisał oraz administruje Andrzej Świstek kontakt an.sw@op.pl