Szkoła Podstawowa
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Kosowie Lackim
ul. Polna 1 08-330 Kosów Lacki tel./fax (25) 7879010 szkolakos@wp.pl

Rada Rodziców w roku szkolnym 2016/2017

      Gertruda Niemiec – przewodnicząca
      Ewa Karendys – zastępca
      Joanna Omieciuch – sekretarz

      Komisja Rewizyjna
      Katarzyna Zalewska
      Mariola Jakubaszek

Dlaczego warto czytać

Dnia 15 listopada 2016r. odbyło się w naszej szkole zebranie rodziców. W pierwszej części przeprowadzono szkolenie nt. „Czy warto czytać książki”.

Aleksander Puszkin powiedział:'' Czytanie, to najlepszy sposób uczenia się".

Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób, przekonywała p. Małgorzata Łach. Czytajmy dzieciom.
Od Rodziców w największym stopniu zależy pomyślna przyszłość dziecka.
Czytanie dziecku jest dziś, ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Lawinowo rośnie ilość informacji i wiedzy. Kto nie czyta, nie nadąży za zmianami we współczesnym świecie. Czytanie chroni dziecko przed uzależnieniem od telewizji i komputera, poprawia koncentrację, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces, buduje mocną więź między dorosłym a dzieckiem, daje siłę do pokonywania wielu pokus i zagrożeń. Jeśli chcemy żyć w kraju mądrych i kulturalnych ludzi zadbajmy o to, by codzienne głośne czytanie stało się priorytetem w naszym domu oraz w przedszkolu i szkole naszego dziecka.

W trosce o poprawę stanu czytelnictwa nauczyciele poloniści i nauczyciel bibliotekarz podejmują różne działania, w różnorodny sposób starają się podtrzymywać i rozwijać zainteresowania czytelnicze.
Pani Katarzyna Kurowicka i p. Agnieszka Zych zaprezentowały wiele form aktywności i sytuacji edukacyjnych upowszechniających czytelnictwo w naszej szkole ( prezentacja multimedialna) . Należą do nich: konkursy czytelnicze, recytatorskie, literackie, plastyczne, spotkania autorskie .Szkoła współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Kosowie Lackim i Sokołowie Podlaskim oraz z Pedagogiczną Biblioteką w Sokołowie Podlaskim . Bierzemy udział w Narodowym Czytaniu. Sukcesywnie prowadzony jest Maraton Czytania. Jedną z ciekawszych imprez czytelniczych było Nocne Czytanie książki W pustyni i w puszczy". Uczestniczymy w spotkaniach autorskich promujących książki . Organizowane są również wyjazdy do miejsc związanych z różnymi pisarzami i poetami (np. wycieczka do Muzeum Henryka Sienkiewicz w Woli Okrzejskiej).

Pani A. Zych stwierdziła, że dzieci chętnie odwiedzają bibliotekę i sięgają po nowe pozycje. Wierzymy, że dzięki urozmaiconej działalności wzrośnie zainteresowanie książką, a czytelników będzie przybywało.

© Copyright 2013 Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim
ul. Polna 1 08-330 Kosów Lacki tel./fax (25) 7879010
Stronę napisał oraz administruje Andrzej Świstek kontakt an.sw@op.pl