Szkoła Podstawowa
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Kosowie Lackim
ul. Polna 1 08-330 Kosów Lacki tel./fax (25) 787 90 10
Sekretariat: ul. Armii Krajowej 6 08-330 Kosów Lacki tel./fax (25) 787 96 26 szkolakos@wp.pl

Koło teatralne "Promyk"WIECZÓR WALENTYNKOWY
„Miłość niejedno ma imię” ,to tytuł przedstawienia walentynkowego wystawionego przez uczniów naszej szkoły w dniu 14 lutego w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim. Pod czujnym okiem opiekunów: p. Marioli Zakrzewskiej, p. Agnieszki Winnickiej, p. Iwony Wyszomierskiej i p. Agnieszki Steć uczniowie opowiedzieli i wyśpiewali piękną historię o miłości, która wzruszyła,
a także rozbawiła każdego widza.

„ Kopciuszek – opowieść o miłości”

                              Czy to bajka, a może opowieść to prawdziwa
                              Ona jednak sekret o szczęściu w sobie skrywa.
                              Znajdziesz ją tam, gdzie dobro zło zwycięży,
                              Gdyż dobro moc potężną w sobie dzierży”.

      Tak kończy się treść przedstawienia musicalowego „ Kopciuszek – opowieść
o miłości” wystawionego w dniu 11. czerwca 2017r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury przez grupę teatralną „Promyk” ze szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim.
Był to spektakl przygotowany w ramach innowacji pedagogicznej, mający na celu wspomaganie rozwoju młodego człowieka oraz przygotowanie go do uczestnictwa w życiu kulturowym środowiska lokalnego.
      Doskonała współpraca i odpowiedzialność opiekunów: Agnieszki Steć, Ireny Rytel, Agnieszki Winnickiej, Jolanty Dudek i Agnieszki Zych sprawiły,
że uczestnicy „Promyka” z wielkim przejęciem i zaangażowaniem, przy pełnej widowni, zagrali swoje kwestie, za które otrzymali gromkie brawa i gratulacje.
W roli Kopciuszka wystąpiła Katarzyna Zych, a jej ojca zagrał Mateusz Dybowski. Macochą była Amelia Rostkowska, natomiast w role jej złych córek wcieliły się Hanna Winnicka i Oliwia Subda. Wystąpili też: książę – Rafał Maleszewski oraz król i królowa zagrani przez Aleksandrę Mleczko i Bartosza Zakrzewskiego, którym asystował herold – Kacper Chojnowski.
W rolę elfów wcieliły się: Kinga Godlewska, Julia Stepnowska, Sylwia Wilgos, Magdalena Zakrzewska, Sandra Drabanek, Iga Stefańczyk, Dobromiła Latos, Marianna Omieciuch. Na szczególną uwagę zasłużyła Oliwia Frąc – wróżka – która samodzielnie ułożyła choreografię do swojego tańca.
      Całości dopełniła przepiękna scenografia wykonana przez panią Barbarę Mazurczak oraz kostiumy uszyte przez panią Oksanę Żochowską.
      Ogromne podziękowania za wsparcie i wiarę w powodzenie spektaklu należą się dyrekcji szkoły pani Grażynie Niemierce, a także pani dyrektor Ewie Rutkowskiej i pracownikom M – GOK w Kosowie Lackim, którzy zaangażowali się w promocję naszego występu.
      Należy również wspomnieć, że do sukcesu grupy „ Promyk” w dużej mierze przyczyniła się Rada Rodziców, wspierająca nas finansowo.
      Wierzymy, że przy takiej współpracy, w przyszłym roku szkolnym, uda nam się zaprezentować kolejny już musical pt. „ Życie - jak cztery pory roku”.
                                                                                                Agnieszka Steć„ Bajkowe jasełka” w M – GOK w Kosowie Lackim

W dniu 15 stycznia 2017r. grupa teatralna „ Promyk”, przy wypełnionej po brzegi widowni w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim zaprezentowała „ Bajkowe jasełka”. Po raz kolejny dzieci dały z siebie wszystko. Oczywiście obok Mędrców, pastuszków, pięknych aniołów, bajkowych postaci oraz Maryi i Józefa z Dzieciątkiem, wielkim zainteresowaniem cieszyły się radosne owieczki. Za całość przedstawienia odpowiedzialne były: Agnieszka Steć, Agnieszka Winnicka, Barbara Mazurczak, Jolanta Dudek oraz Krystyna Górska.


Inicjatywa

W roku szkolnym 2015/2016 zrodził się pomysł założenia w naszej szkole koła teatralnego pod nazwą „ Promyk”. Należą do niego głównie uczniowie klas IV – VI, a opiekunem jest pani Agnieszka Steć współpracująca z innymi chętnymi nauczycielami.
      Pomysł zrodził się w wyniku refleksji nad edukacją teatralną dzieci i młodzieży. Jest w szkole pewna grupa uczniów, którzy są jakby stworzeni do występów na scenie, lubią podejmować tematy związane z wyjazdami na spektakle teatralne zarówno w czasie szkolnych, jak i rodzinnych wyjazdów. Są to uczniowie, którzy w sposób szczególny upodobali sobie spektakle muzyczne, co też bardzo współgra z zainteresowaniami opiekuna koła teatralnego.
      W roku szkolnym 2015/2016 grupa „ Promyk” zaprezentowała na scenie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim musical pt. „ Romeo i Julia”, który cieszył się dużym zainteresowaniem w środowisku lokalnym.
      W roku szkolnym 2016/2017 były to „ Bajkowe jasełka”, które swoją premierę miały podczas spotkania opłatkowego szkół im. Jana Pawła II oraz Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Drohiczynie w dniu 11.01.2017r. Kolejny występ miał miejsce w M – GOK w Kosowie Lackim w dniu 15.01.2017r.
      Obecnie koło teatralne rozpoczyna pracę nad musicalem pt. „ Kopciuszek – opowieść o miłości”. Premiera zaplanowana jest pod koniec maja.
      Uważamy, że zwrócenie się w stronę sztuki, a w szczególności kontakt z teatrem zdecydowanie może zaspokoić rodzącą się wśród uczniów tęsknotę za innym światem, pełnym marzeń, uczuć i przeżyć z dala od ekranu komputera czy telewizora. Założyliśmy, że obcowanie z teatrem ukształtuje estetyczną wrażliwość i wpłynie pozytywnie na moralne postawy i zachowania uczestników koła teatralnego. Dlatego też innowację pedagogiczną realizowaną na zajęciach pozalekcyjnych i prowadzoną w formie koła teatralnego uważamy za jak najbardziej wskazaną i potrzebną, gdyż wypełni lukę w dotychczasowej ofercie zajęć pozalekcyjnych w szkole. Wychodzi ona naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców oraz stwarza możliwość rozwijania zainteresowań dzieci, a w przyszłości ich aktywnego udziału w życiu kulturalnym.
 Aktualizacja strony:           17.05.2018

Odwiedzin: 41117
© Copyright 2013 Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim
Stronę napisał oraz administruje Andrzej Świstek kontakt an.sw@op.pl