Szkoła Podstawowa
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Kosowie Lackim
ul. Polna 1 08-330 Kosów Lacki tel./fax (25) 7879010 szkolakos@wp.pl

Harcerstwo

Betlejemskie Światło Pokoju

      1 „Odważnie twórzmy pokój” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień, od którego co roku odpala się jedną malutką świeczkę. Jej płomień, niesiony przez skautów przez kraje i kontynenty, obiega świat. W historii akcji, mimo zmieniających się warunków politycznych, nigdy nie zdarzyło się, by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.
     Nasi harcerz, wzorem lat ubiegłych, chętnie wzięli udział w tegorocznej sztafecie. 18 grudnia, w ostatnią niedzielę adwentu, odbyło się uroczyste przekazanie Światełka do naszego parafialnego kościoła.


Przekazali je również na ręce pani dyrektor G. Niemierki podczas szkolnej akademii.


W wigilijny poranek wyruszyli ulicami Kosowa, aby Światełko dotarło również do mieszkańców naszego miasta.

23 Muzyczne Spotkania z Poezją „Skarabeusz”

      16 listopada przedstawiciele naszej DH wzięli udział w Muzycznych spotkaniach z Poezją „Skarabeusz” w Sokołowie Podlaskim.
      Na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury wystąpiły: Zuzia Marchel, Marianna Omieciuch, Hanna Winnicka i Katarzyna Zych.11 listopada
Narodowe Święto Niepodległości

     Podczas obchodów 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nie zabrakło naszych zuchów i harcerzy. Wzięli udział w uroczystej Mszy świętej, następnie wraz z władzami samorządowymi, pocztami sztandarowymi przemaszerowali w pochodzie do pomnika Józefa Piłsudzkiego. Na placu przed MGOK wszyscy odśpiewali Hymn Polski, w tym czasie została wciągnięta na maszt Flaga przekazana przez prezydenta RP. Następnie na sali widowiskowej obejrzeli akademię przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Kosowie Lackim.3.09.2016r. – Uroczystość patriotyczno-religijna w Treblince

      40 DH „Kamyki” jak co roku uczestniczyła obchodach rocznicy wybuchu
II wojny światowej w Treblince.
      Harcerze wzięli czynny udział w Drodze Krzyżowej, Mszy Świętej oraz pełnili wartę przy pomniku ofiar więźniów Karnego Obozu Pracy.


Opracowała: Tekst i zdjęcia Agnieszka Zych

© Copyright 2013 Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim
ul. Polna 1 08-330 Kosów Lacki tel./fax (25) 7879010
Stronę napisał oraz administruje Andrzej Świstek kontakt an.sw@op.pl