Szkoła Podstawowa
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Kosowie Lackim
ul. Polna 1 08-330 Kosów Lacki tel./fax (25) 7879010 szkolakos@wp.pl

Biblioteka

    "Żeby zostać mądrym, wystarczy przeczytać 10 książek
             – aby je znaleźć, należy przeczytać tysiące ! ! !"


..brak..

Maraton czytania

Głośne czytanie w naszej szkole cieszy się coraz większym powodzeniem.
Uczniowie klas III chętnie słuchają czytanych przez nauczyciela utworów. Coraz częściej podejmują próby samodzielnego czytania dla swoich koleżanek i kolegów.
Zajęcia te rozbudzają u dzieci zamiłowania czytelnicze i jednocześnie uczniowie doskonalą technikę czytania.Pasowanie na „Rycerza książki” uczniów klas II

     W dniach 11, 12 i 13 października w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość Pasowania na „Rycerza książki”. Uczniowie klas drugich obejrzeli inscenizację przygotowaną przez aktyw biblioteczny oraz wykazali się wiedzą na temat znajomości literatury dla dzieci. Następnie uroczyście obiecali dbać o książki i przestrzegać obowiązków czytelnika. Wszyscy uczestnicy tej uroczystości otrzymali tytuł „Rycerza książki” i pamiątkowe dyplomy.Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania

      29 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu w naszej bibliotece rozpoczęliśmy „Maraton czytania”, który będzie trwał przez cały rok szkolny.
      Na pierwsze spotkanie z książką przybyli uczniowie klasy I i II. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom rozbudzimy u naszych małych słuchaczy zamiłowania czytelnicze.Narodowe czytanie

3 września przed budynkiem Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie lackim zebrali się wszyscy miłośnicy literatury, aby wziąć udział w Narodowym Czytaniu „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Nie zabrakło również nauczycieli polonistów, bibliotekarza i uczniów z naszej szkoły.

..brak..

..brak..

..brak..

..brak..

..brak..

..brak..

..brak..

..brak..

..brak..

..brak..

..brak..

..brak..

..brak..

Rok szkolny 2015/2016Książki naszych marzeń

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez MEN pt. „Książki naszych marzeń”, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów.

Cieszymy się, że udało nam się uzyskać dotację i mogliśmy przystąpić do tworzenia listy książek naszych marzeń.

Okazało się, że czytelnicy naszej biblioteki dobrze orientują się, jakie nowe pozycje książkowe są obecne na rynku wydawniczym i do których chcieliby mieć dostęp. Na podstawie ich propozycji złożyliśmy zamówienie . Zakupiliśmy 150 książek. Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do biblioteki i zachęcamy do przeżycia niezwykłych przygód z przyjacielem, jakim jest książka.

..brak..
..brak..
..brak..
© Copyright 2013 Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim
ul. Polna 1 08-330 Kosów Lacki tel./fax (25) 7879010
Stronę napisał oraz administruje Andrzej Świstek kontakt an.sw@op.pl